tadeusz1 Szef AJK ABC, jeździectwo to jego miłość...

Współwłaściciel i szef Akademii Jazdy Konnej ABC. Jeździ i zajmuje się końmi dosłownie od zawsze, gdyż wychowywał się w stajniach zarządzanych przez rodziców i dziadków. Cała rodzina Głoskowskich jest bowiem od pokoleń związana z końskim biznesem. Dziadkowie, jak i rodzice, skończyli studia na SGGW w Warszawie. Dziadek Tadeusz był długoletnim dyrektorem Stadniny Koni Skrzydlów-Widzów. Tata Tadeusz (nadawanie tego imienia najstarszym męskim potomkom to rodzinna tradycja) też pracował w stadninach, ostatnio na stanowisku dyrektora Stada Ogierów w Bogusławicach. Jak widać, niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Tadeusz już jako dziecko godzinami jeździł konno, ale też musiał pracować w stajni, także w wakacje, i poznać jej tajniki od podszewki. Tę lekcję życia z młodych lat stara się przekazywać wszystkim uczniom AJK ABC. Bez miesięcy systematycznego treningu, najlepiej co najmniej dwa razy w tygodniu, wsłuchiwania się w konia (jeździectwo to praca w parze!), poznania życia stajni, nie osiągniemy tego wyjątkowego poczucia, gdy koń i jeździec stają się jednością. A właśnie wówczas możemy mieć największą przyjemność z jazdy. To także wstęp do sportu, który, gdy chcemy odnosić sukcesy, wymaga jazd 4,5 albo nawet 6 razy w tygodniu. Tadeusz jest w tej sprawie praktykiem, bo sam, do rozpoczęcia studiów, był zawodnikiem w skokach.

Po rozpoczęciu studiów (ukończył Wydział Nauk o Zwierzętach na SGGW), zakończył karierę sportową i zaczął interesować się treningiem koni i jeźdźców. Zdobywał doświadczenie współpracując z bratem Andrzejem (mistrz polski juniorów i młodych jeźdźców, zwycięzca wielu konkursów GP na zawodach międzynarodowych i krajowych) oraz biorąc udział w szkoleniach i klinikach z trenerami z Polski i zagranicy. Brał udział w organizacji wielu zawodów międzynarodowych (m.in. CSIO***, Sopot CSI***, Torwar ) i ogólnopolskich (finał HPP w Janowie Podlaskim, zawody w Gajewnikach, Bogusławicach, Warce i Warszawie). Zdobył w ten sposób doświadczenie w zarządzaniu i organizacji. Po studiach pracował również w znanej na całym świecie Stadninie Koni w Janowie Podlaskim, gdzie był odpowiedzialny za trening koni i organizację imprez jeździeckich. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu ośrodków jeździeckich i stajni. Jest czynnym sędzią jeździeckim z II klasą PZJ, instruktorem sportu PZJ. Posiada też międzynarodowy paszport IGEQ.

Chroni swoje życie prywatne, ale trudno mu ukryć wszystkie szczegóły. W biurze AJK ABC trudno choćby nie dostrzec, że interesuje się sztuką współczesną. Nie przepuści żadnej dobrej wystawy w Zachęcie i Muzeum Narodowym. Lubi też kino sensacyjne, dobre wino i gotowanie. Najlepiej oczywiście latem, w gronie przyjaciół i najbliższych znajomych.